Eduroam

Navodila za povezavo v eduroam omrežje.

Eduroam CAT omogoča preprosto nastavitev profila za omrežje eduroam.

Odprite cat.eduroam.org ter nato kliknite na gumb Kliknite tukaj za prenos vašega eduroam® nameščevalnika ali uporabi QR codo:

Prikaže se vam okno, kjer izberete vašo domačo organizacijo (Osnovna šola Toneta Okrogarja).

Nameščevalnik z ene organizacije ne bo deloval za uporabnike z druge organizacije, zato bodite pozorni, da uporabite nameščevalnik organizacije, ki vam je dodelila uporabniško ime (Osnovna šola Toneta Okrogarja).

Odpre se stran, kjer ustrezno izberete operacijski sistem, za katerega boste prenesli nameščevalnik.

Nameščevalnik se vam zatem prenese na napravo (shranite ga na računalnik), potrebno ga je še zagnati. Spodaj najdete navodila za namestitev oziroma zagon na operacijskih sistemih Windows 10 in 8, Ubuntu Linux, iOS in Mac OS X.

V kolikor naletite na težavo, se obrnite na ROID-a.

Navodila za namestitev prenešenega CAT čarovnika

Microsoft Windows 10

Microsoft Windows 8